O autorce


Nazywam się Aneta Warowna i zapraszam w mój kulinarny świat kolorowych smakołyków :)

Kuchnią interesowałam się już jako mała dziewczynka. W wieku około 13 lat (może wcześniej?) piekłam samodzielnie co sobotę ciasto. Proste, bo proste - biszkoptowe z jabłkami, truskawkami, wiśniami... Lub również biszkoptowe biało-brązowe (popularnie "zebra"). Czasem też murzynka na zsiadłym mleku :)
Potrafiłam ugotować ziemniaki, a nawet zupę! Banały typu jajecznica czy smażenie schabowych oczywiście też nie było mi obce ;)

Dziś jestem młodą żoną i mamą dwóch przesłodkich Córeczek :) gotowanie i pieczenie bardzo lubię, więc jak tylko mam okazję sterczę, próbuję, testuję, wymyślam... :) 
Obecnie, gdy starsza Córcia już je z nami niemal wszystko, więcej gotuję niż piekę ;) oczywiście im starsza tym bardziej absorbująca i tego czasu mam coraz mniej, ale pozwalam Jej we wszystkim pomagać, więc tym samym łączymy zabawę z domowymi obowiązkami :)

Z uwagi na fakt bycia mamą wprowadziłam na bloga kategorię dla najmłodszych. Nie gotowałam Córci od początku, ale gdy zaczęłam to robić właściwie już nie kupuję gotowych słoiczków (chyba, że na wyjazd, na sytuacje awaryjne...). Z perspektywy czasu troszkę żałuję, że nie gotowałam od początku, zastanawiałam się czy Malutkiej podpasuje moja kuchnia, ale z pełną satysfakcją stwierdzam, że bardzo :) a mi sprawia to ogromną frajdę :)
Te składniki, których nie mam kupuję z upraw ekologicznych (tak jak w gotowych daniach w słoiczkach).

Produkty, których używam w kuchni pochodzą w dużej mierze z "własnych" zasobów - swojskie mięso, jajka, mąka pszenna prosto z młyna ze "swojej" pszenicy, warzywa i owoce - niepryskane, czasem biały ser uwarzony z mleka prosto od krowy :) - są zatem zdrowe i ekologiczne :)
Wszystkich zachęcam do korzystania (jeśli tylko macie sprawdzone źródło) do kupowania właśnie takich produktów - zdrowych. Wiem - nie są to tanie rzeczy, ale choć od czasu do czasu chyba warto zainwestować w swoje zdrowie :) a już na pewno w zdrowie naszych dzieci :)

Zapraszam serdecznie do regularnych odwiedzin na moim blogu :) życzę miłej lektury i udanego testowania przepisów oraz zachęcam do przesyłania do mnie zdjęć przetestowanych potraw, abym umieściła je na blogu :)

SMACZNEGO ;-)

Instagram