Deserek: jabłuszko z bananem i kaszą manną - dla niemowląt po 8 miesiącu

Takim deserkiem zajadała się moja Córeczka, gdy zrobiłam Jej po raz pierwszy. Teraz przygotowuję co kilka dni (bo nie może przecież jeść co dzień tego samego:)). W zależności od wielkości jabłka i banana oraz ilości zjadanej przez niemowlę (w tym wg wieku) otrzymamy 1 lub 2 porcje. Dlatego lepiej jest użyć mniejszych owoców i przygotować pojedynczą porcję deserku, bo jak wiadomo - mleka modyfikowanego nie należy przechowywać po przygotowaniu (a w tym deserku mleko modyfikowane jest).

Kasza manna to produkt glutenowy. Stąd też deserek można podawać po 8 miesiącu, czyli po prawidłowym wprowadzeniu glutenu do diety Malucha (o ile u Dziecka nie wystąpiła alergia na gluten).


Składniki:

1 jabłko
1/2 banana
1 czubata łyżka kaszy manny
4 miarki mleka modyfikowanego
140-150 ml wody

Sposób przygotowania:

W odrobinie wody namaczamy kasze mannę. Pozostałą wodę zagotowujemy i wlewamy namoczoną mannę. Gotujemy około 3 minuty. Jabłko obieramy i ścieramy na tarce, pół banana obieramy i kroimy w cienkie paseczki. Ugotowaną kaszę mannę mieszamy z mlekiem modyfikowanym, dodajemy owoce i całość miksujemy do pożądanej konsystencji.

Zobacz także:

0 komentarze

Dziękuję za wizytę i każdy pozostawiony komentarz :)
Spodobał Ci się wpis? Udostępnij go! :) niech inni również zobaczą :)

Przygotowałeś potrawę wg mojego przepisu? Prześlij zdjęcie na adres e-mail: kolorowyprzepisownik@gmail.com, a ja umieszczę je na blogu :)

Instagram